Logo NMC PTO Volyn Region

Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення


Загальні поняття:
Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення – це висококваліфікований робітник, який вміє не тільки працювати з офісними додатками (текстовим редактором, електронними таблицями, базами даних, графікою, презентаціями), а й є технічним фахівцем в області інформаційних технологій.
Сферою професійного використання випускників даної професії є сервісні центри з продажу та ремонту комп’ютерної, офісної та побутової техніки; Інтернет-провайдери; фірми-розробники програмних продуктів; підприємства, установи та організації всіх видів економічної діяльності.

Коротка історія професії:
Перетинаючи рубіж ХХІ століття Україна перейшла на якісно новий рівень розвитку суспільства. Сьогодні інформаційні комп’ютерні технології не є окремою галуззю економіки та промисловості, вони увійшли в усі сфери діяльності людини та стали доступними кожному, а це означає зв’язок багатьох професій з виробництвом і обробкою інформації.
У період переходу від індустріального до інформаційного суспільства, коли в усіх сферах виробничої діяльності широко використовуються комп’ютери і відповідне програмне забезпечення. А тому одним із головних завдань професійної освіти на сучасному етапі є підготовка багатофункціонального кваліфікованого робітника в галузі сучасних інформаційних технологій, який може використовуватися в різних сферах діяльності людини і надасть можливість кожній організації, підприємству, установі більш широко реалізувати свій потенціал. Такий кваліфікований фахівець повинен мати найсучасніші знання у сфері обробки інформації та програмного забезпечення, розробки, розміщення і супроводу Веб-сайтів, пошуку інформації в інформаційних мережах, супроводження та захисту інформаційно-комунікаційних комплексів.
Державний стандарт професійно-технічної освіти з даної професії розроблено у рамках реалізації Українсько-німецького проекту “Підтримка реформування професійно-технічної освіти України” відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 р. №1135 «Про затвердження Державного стандарту професійно-технічної освіти» та ст.32 Закону України «Про професійно-технічну освіту» (103/98 - ВР) згідно вимог чинного законодавства та нормативних документів з професійно-технічної освіти.

Характер роботи:
Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення – цікава та корисна професія, професія майбутнього.
Спеціалізація: налагоджування системного та прикладного програмного забезпечення; обслуговування та модернізація персонального комп'ютера , периферійних пристроїв, офісного устаткування; захист інформації; створення документів, таблиць, презентацій, баз даних, графічних об'єктів, анімацій, креслень, тривимірних об'єктів, відеоматеріалів; розробка й створення Веб-сайтів; розміщення та обслуговування Веб-сайтів; діагностування несправностей в роботі апаратних засобів і програмних продуктів; проектування та обслуговування комп'ютерних локальних мереж; реклама та продаж комп'ютерного обладнання та програмного забезпечення, периферійних пристроїв, витратних матеріалів та мережевого обладнання.
Операторатор виконує роботи під керівництвом оператора з обробки інформації та програмного забезпечення вищої кваліфікації або керівника підрозділу. Дотримується порядку виконання технологічних операцій з обробки текстової та табличної інформації, комп’ютерної графіки тощо. Здійснює комп’ютерну верстку. Підтримує установлене системне та прикладне програмне забезпечення. Створює та підтримує відповідні бази даних. Обслуговує обладнання інформаційних систем відповідно до встановленого порядку. Встановлює, налагоджує та забезпечує роботу окремих компонентів та конфігурацій операційних систем. Підтримує у належному стані окремі вузли апаратури з обробки інформації та програмного забезпечення. У межах своєї компетенції забезпечує захист інформації на комп’ютерному обладнанні та у локальних мережах. Готує та розміщує відповідні матеріали у мережі Інтернет. За завданням керівництва аналізує якість окремих послуг компаній, які організовують і забезпечують доступ користувачів до мережі Інтернет.
Повинен знати: правила та порядок обробки інформації із застосуванням програмного забезпечення; техніко-експлуатаційні характеристики обладнання інформаційних систем; структуру та порядок установлення операційних систем; порядок налагодження та обслуговування системного та прикладного програмного забезпечення; порядок установлення сервісних програм; методи створення та підтримки баз даних; основні мови програмування; методи захисту інформації на персональних комп’ютерах та в мережах; основні поняття та технічні характеристики мережевих систем; загальні правила налагодження та обслуговування мережевих систем; основи електротехніки; англійську мову у межах, необхідних для виконання своїх завдань та обов’язків; основи трудового законодавства, правила та норми внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, протипожежної безпеки.

Умови роботи:
Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення працює в комп’ютерних лабораторіях, кабінетах. Праця оператора за умов дотримання всіх санітарних норм та правил належить до розряду фізичної праці середньої тяжкості. Операторами можуть працювати як жінки, так і чоловіки різного віку.
Для здійснення технологічних операцій пред’являються вимоги до безпечних умов праці, передбачені нормативними актами щодо роботи з комп’ютерною технікою.

Ринок праці:
Попит на висококваліфікованих фахівців в галузі інформаційних технологій на ринку праці на даний час надзвичайно великий.
Випускник даної професії може працювати на підприємствах, об'єднаннях, установах різних форм власності, в банківських установах, у видавництвах, типографіях, редакціях, в офісах фірм, діяльність яких:
 супроводжується виконанням технологічних операцій з обробки інформації та програмного забезпечення;
 пов’язана з розробкою, розміщенням і супроводом Веб-сайтів та пошуком інформації у інформаційних мережах;
 орієнтована на супроводження та захист інформаційно-комунікаційних комплексів.
Працевлаштуватись за напрямками:
 оператор комп'ютерного набору;
 офіс-менеджер;
 верстальник;
 оператор з обробки баз даних;
 дизайнер комп'ютерної графіки, веб-дизайнер;
 продавець комп’ютерної техніки;
 викладач та майстер виробничого навчання (в навчальних закладах).
А також вміло використовувати нові інформаційні технології для поповнення власних знань та розв'язування поставлених професійною діяльністю задач.

Медичні обмеження:
Кожна професія висуває певні вимоги до фізіологічних особливостей організму людини. Оператором з ОІ та ПЗ може працювати практично будь-яка здорова людина. Проте, для даної роботи теж існує ряд протипоказань.
Протипоказання з боку органів зору:
 гострота зору з корекцією не нижча ніж 0,5 на одному оці і 0,2 - на другому;
 рефракція: міопія вище 6,0 Д, гіперметропія вище 4,0 Д, астигматизм (будь якого виду) вище 3,0 Д;
 відсутності бінокулярного зору;
 лагофтальм;
 хронічні захворювання переденього відрізку очей;
 захворювання зорового нерва і сітки;
 глаукома.
Загальні (соматичні) протипоказання:
 вроджені аномалії органів з вираженою недостатністю їхніх функцій;
 органічні захворювання центральної нервової системи з вираженими порушеннями функцій;
 хронічні форми психічних захворювань і психогенні стани, при яких хворі підлягають обов'язковому динамічному нагляду у психоневрологічних диспансерах, епілепсія з пароксизмальними порушеннями. У разі виражених форм пограничних психічних захворювань питання про придатність до відповідних робіт вирішуються комісією психоневрологічної установи індивідуально;
 ендокринні захворювання з вираженими порушеннями функцій ендокринних залоз;
 злоякісні пухлини (після лікування питання про придатність до роботи може вирішувати індивідуально за умови, якщо немає абсолютних протипоказань);
 всі захворювання систем крові та органів кровотворення будь-яких стадій;
 гіпертонічна хвороба III стадії;
 хронічні захворювання легенів з вираженою недостатністю серця і легенів;
 тяжкий ступінь бронхіальної астми з вираженими функціональними порушенями дихання і кровообігу;
 активні форми туберкульозу будь-якої локалізації;
 виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки з хронічним рецидивуючим перебігом;
 цироз печінки і активний хронічний гепатит;
 хронічна форма хвороб нервової системи;
 хронічні захворювання нирок з проявами ниркової недостатності;
 вертебро-неврологічні захворювання (радикулярні синдроми шийного та попереково-крижового рівня);
 колагенози;
 вагітність і період лактації;
 звичайні викидні аномалії плода в анамнезі жінок, які планують народження дітей;
 порушення менструальної функції, що супроводжується матковими кровотечами.
При виявлення хронічних неспецифічних захворювань (гіпертонічна хвороба, виразкова хвороба шлунку та 12-палої кишки, хронічні захворювання бронхолегеневої, гепатобіліарної системи та ін.) працюючі з ПК повинні бути взяті на диспансерний облік з метою здійснення систематичного лікарського обстеження та лікування.

Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей:
Кожна професія висуває певні вимоги до індивідуально-психологічних якостей людини. До індивідуальних особливостей оператора належать:
 спостережливість;
 аналітичні та математичні здібності;
 точна зорово-моторна координація на рівні рухів кистей рук;
 хороша зорова пам'ять;
 акуратність, охайність;
 скрупульозність у роботі;
 творчість;
 терплячість.

Перспективи розвитку:
ПТНЗ є важливою ланкою в ланцюзі безперервного навчання ІКТ: школа – ПТНЗ – ВНЗ. Навчаючись в ПТНЗ, учні набувають фахових знань, умінь і навичок, готуються застосовувати їх у своїй подальшій професійній діяльності.
Випускники за професією “Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення” мають можливість продовжувати навчання у вищих навчальних закладах за напрямками, пов’язаними з використанням інформаційних технологій.

Галузь економіки:
Професії, загальні для всіх галузей економіки
Дану професію можна здобути:

افلام سكس videos porno sexnxx.be filme xxx tube 8 porno francais you porn film porno gratuit clash royale cheats clash royale triche سكس هواة desi sex filme xxx